Krásné požehnané Vánoce

Kostel sv. Gottharda v Budišově u Třebíče

Kostel sv. Gottharda v Budišově u Třebíče

Kostel sv. Gottharda v Budišově u Třebíče. Jeden z přibližně patnácti kostelů, které jsou v naší zemi věnovány tomuto světci. Obrovská otáčivá korouhev s tímto patronem pochází z roku 1726. Nechal ji zhotovit šlechtický rod Paarů. Ti se inspirovali ve španělské Seville. Rozměry neobvykle velké korouhve jsou ca 4 x 2,5 m a jedná se o naši i světovou raritu.

Všem svým přátelům bych ráda popřála k vánočním svátkům i do nového roku hodně vzájemného porozumění, zdraví, spokojenosti a optimismu. Buďme si v této době blíže a popřejme také všem svým známým a sousedům. A vzpomeňme na ty, které máme daleko. Dejme o sobě vědět i těm, na které jsme neměli čas si v letu času udělat chvilku volna. Milá slova a překvapivý telefonát, mail nebo dopis učiní více radosti než mnohý velký dárek.

A ještě drobný doplněk: květnová cesta za koňmi do německých hřebčínů již nabývá konkrétních rozměrů (míst, vzdáleností, časů i cen) a v nejbližší době budou uveřejněny potřebné informace na tomto webu. Již se na cestu těším s Vámi – bude opět naplněná těmi nejvýznamnějšími německými hipologickými centry a budou se nám vesměs věnovat ti nejlepší odborníci o:))). LG

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je LG. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.