Exkurze: Kačina – Žehušice – Úmonín

9.45 – Prohlídka stájí na zámku Kačina, prohlídka TOP míst zámeckého areálu (vybrané sály, nádherná knihovna atd.). Budeme se muset rozdělit tak, abychom vyhověli předepsaným covidovým opatřením

Za vstřícný přístup velice děkuji panu řediteli Muzea českého venkova NZM panu PhDr. Pavlu Doušovi, Ph.D. a jeho kolegyni paní Mgr. Kamile Trnečkové.

Občerstvení – takové rychlé, jako když jsme cestovali autobusem 😊.

Přejezd do Žehušic (cca 10 minut)

13.00 – návštěva Žehušic – prostoru před zámeckými stájemi a historickou jízdárnou. Z technických důvodů nebude možné navštívit areál, který patří firmě Enlino. Nicméně děkujeme panu řediteli Miroslavu Ludvíkovi a paní Víškové za možnost vnější obhlídky. O historii Žehušic, zámku a stájí nám povypráví významný nakladatel a znalec historie pan Mgr. Josef Ruml ze Žehušic. Velice děkujeme za jeho vstřícnost.

Přejezd do Úmonína přes Nové Dvory – s náhledem na historickou jízdárnu (cca 20 minut).

15.00 – návštěva Úmonína, rodiště první a zatím poslední vítězky Velké pardubické Marie Immakulaty – Laty Brandisové. Zámeček je krásně opraven a v jeho areálu jsou i pěkné stáje, které budeme moci navštívit. Areál patří firmě Metalcom. Za možnost jeho návštěvy děkujeme především generálnímu řediteli Metalcomu panu Janu Charvátovi a obchodnímu řediteli panu Ing. Petru Dubjákovi, dále  paní Martině Kubištové a panu Vítku Černovskému. Během exkurze nás doprovodí také paní Gabriela Křístková, která žije na zámku v Řitce s prasynovcem paní Laty Brandisové. Bude možné si zakoupit knihu od Richarda Askwithe Nezlomná.

12. května 2021 uběhlo 40 let od skonu slavné jezdkyně, která je pohřbena v rakouském Reitereggu, který jsme před několika lety společně navštívili.

Po skončení exkurze v Úmoníně bude možná volná prohlídka historického centra Kutné Hory.

Cena exkurze: 350,- Kč, platba až na místě na Kačině.

V ceně jsou zahrnuty vstupy, průvodcovské služby, pojištění a občerstvení.

Bližší informace a závazné přihlášky: lenka@gotthardova.cz. Do přihlášky uveďte, prosím, termín (sobota nebo neděle), jméno a příjmení, adresu, rodné číslo kvůli pojištění a telefon. Termín přihlášek do 25. 5. 2021.

Velice se těším na naše první letošní setkání. LG

PS. Exkurze do Polska se nemohla z covidových důvodů konat, exkurzi do Německa do Brücku nelze uskutečnit, neb je akce zrušená. Snad se nám povede alespoň cesta na MS 2 do Holandska 9. – 13. 9. 2021.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je LG. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.