Mistrovství světa ve dvojspřeží – Drebkau 2019

Většinou v září probíhají mistrovství světa v soutěžích spřežení. V letošním roce se můžeme těšit na mistrovství světa ve dvojspřeží. Bude probíhat poměrně nedaleko, a to v Braniborsku, historicky na území Dolní Lužice nedaleko Chotěbuzi (Cottbusu) v Drebkau.

Naposledy jsme jeli fandit našim jezdcům do Lipice, loňské Světové jezdecké hry v Tryonu v USA byly pro nás moc daleko, ale příští rok se můžeme těšit na MS čtyřspřeží opět v Holandsku (V Bredě jsme naše jezdce podporovali v roce 2016).

Na MS „2“ si budeme moci rezervovat tři dny – pátek – neděli. První den spojíme s koňmi a s kulturou, další dva dny budeme pilně sledovat závodění našich a všech dalších jezdců. Při cestě na MS se zastavíme nejprve na dostihové dráze v Drážďanech. Tato dráha s krásnými historickými tribunami je ještě o 16 let starší než dráha ve Velké Chuchli. Tamní dostihový spolek byl založen již v roce 1890. Můžeme se těšit na příjemného pana průvodce Vincenta Liebische, který nás nejenom provede areálem závodiště, ale ještě nás vezme na ranní rychlé práce na závodišti. Pak budeme pokračovat do centra Drážďan. Navštívíme muzeum dopravy, kde bude zrovna probíhat zajímavá výstava obohacená o zápřeže a o kočáry. Průvodkyní nám bude zkušená specialistka paní Dana Runge, která hovoří mj. i česky. Třetí zastávkou pátečního dne bude návštěva jedné z nejstarších a nejslavnějších porcelánek na světě – Míšně. Muzeum manufaktury v Míšni je dobře připravené na návštěvníky i z naší země – jednak shlédneme film o historii výroby tamního porcelánu v češtině, dále nám ukáží praktickou výrobu v oddělených místnostech a na závěr si prohlédneme vystavované porcelánové skvosty, mezi kterými je i mnoho soch a sošek s jezdeckou tématikou. Přenocovat budeme na poloviční cestě mezi Drážďanami a Drebkau.

Sobotu a neděli strávíme na závodišti v Drebkau. Lze očekávat poměrně vysokou účast závodníků, neboť od letošního roku je povoleno 6 startujících z každé země. Tak uvidíme, jak se s tím organizátoři vyrovnají. Pořadatelem je firma rodiny Koalicků, přičemž českých závodišť známe Torstena a Sandra Koalickovi. V sobotu bude probíhat tradiční maraton a v neděli překážková jízda s následným vyhodnocením. Naším posláním bude kromě pěkného sportovního zážitku i aktivní podpora závodníků a našich speciálně. Někteří z účastníků minulých exkurzi již vlastní české vlaječky, a komu budou chybět, tomu vlajky zajistíme. Takže je potřeba vzít si sebou dobrou obuv a dobrou náladu :))).

Termín:
13.- 15. 9. 2019

Odjezd:
V pátek 13. 9.: 5.00 – Pardubice (Hlavní vlakové nádraží), 5.30 – Kladruby nad Labem (stará pošta), 6.30 Praha (Černý most – Hornbach)

Cena exkurze:
1800,- Kč a 180,- Euro. Platba probíhá až v autobuse, proto prosím po přihlášení o vaši jistou účast. V ceně je zahrnuta doprava, pojištění, vstupy na MS i do všech plánovaných muzeí atd. Součástí ceny je i 2x ubytování, 2x, snídaně, 2x večeře, 3x balíček k obědu a další drobné občerstvení.

Přihlášky (jméno, adresa, rodné číslo kvůli pojištění, telefon, mail, místo nástupu) posílejte do 1. 8. 2019 na mail: lenka@gotthardova.cz.

PS. Těším se na Vás o:))).

LG

Jméno (vyžadováno):

Příjmení (vyžadováno):

Ulice (vyžadováno):

Město (vyžadováno):

PSČ (vyžadováno):

Email (vyžadováno):

Telefon (vyžadováno):

Rodné číslo (vyžadováno):