Exkurze na MS „4“ do Bredy a na Bundeschampionat do Warendorfu (již proběhla)

Historie pořádní závodů spřežení sahá až do starého Řecka a Říma, tehdy ovšem závodili koně a jezdci v jiných formacích (trigy, quadrigy) a soutěžilo se v rychlosti na ovále hipodromu.  Od roku 1972 jsou jedenkrát za dva roky pořádána mistrovství světa v soutěžích čtyřspřeží. Poslední MS „4“ se konalo v rámci Světových jezdeckých her v Normandii a bylo v pořadí 22.  Další je na programu v holandské Bredě a to od 31. srpna do 4. září 2016.

Česká republika bude jistě na 23. MS „4“ zastoupena a se značnou pravděpodobností  může být složení našeho družstva stejně unikátní jako v Normandii (3 členové rodiny Nesvačilových). Můžeme tedy spojit zážitek s účastí na světovém šampionátu s fanděním českým závodníkům.

Trasa naší cesty začne ve středu 31. 8. v Pardubicích (ve 20.00 hod.) a bude pokračovat přes Kladruby n. L. (20.30 hod.) do Prahy (21.00 hod).

Warendorf

V ranních hodinách přijedeme do Warendorfu (nedaleko Münsteru), nejdůležitějšího „jezdeckého“  města Německa. Zde sídlí Německá jezdecká federace, zemský hřebčinec, jezdecká škola, olympijské jezdecké středisko a jedenkrát do roka se zde pořádá velkolepá akce tzv. „Bundeschampionat“.  Během 4 dnů se na šampionátu představí elita německého chovu ve dvou kategoriích (velcí koně a pony) a pěti disciplínách (drezura, skoky, všestrannost, spřežení + jezdečtí koně) ve věku zpravidla od čtyř do šesti let (podle tohoto šampionátu vznikla česká kritéria mladých koní).  Umístění či dokonce vítězství na šampionátu je tou nejlepší vizitkou pro koně a jeho majitele, v případě prodeje koně výrazně zvyšuje jeho cenu.

Westfálský hřebčinec má již od roku 1996 na starosti paní ředitelka Susanne Schmitt Rimkus. Po Hertě Steiner z Moritzburgu je druhou ženou v takové funkci v Německu a má další nové kolegyně. Hřebčincem nás provede zkušený průvodce pan Werner Stock.  Budeme mít možnost nahlédnout do stájí  a vlastně celého areálu, jehož významnou součástí je od konce 60. let min. století jezdecká škola. Na nádvoří hřebčince je socha významného westfálského plemeníka jménem Paradox (nar. 1964).  Po prohlídce hřebčince si nás převezme paní Barbara Comtois, dlouholetá členka týmu německé jezdecké federace (PM FN).  Ta nás provede areálem FN a ukáže nám i kolbiště, kde budou probíhat jednotlivé soutěže.  Pak bude následovat volno a každý si bude moci jít sledovat své oblíbené disciplíny a koně. Na cestu do Bredy se vydáme okolo 16. hodiny.

Breda

Ve večerních hodinách dorazíme do hotelu na okraji města. Bude následovat ubytování a večeře.  Závodiště je od hotelu vzdálené přibližně 8 km. V pátek se budeme věnovat sledování drezurní zkoušky.  V průběhu dne absolvujeme prohlídku závodiště s mezinárodním rozhodčím panem Gé Königem, který byl spoluorganizátorem několika MS „4“ v Nizozemí, stál u zrodu MS v Evropě a rozhodoval soutěže na stovkách CAI.  Po skončení drezur se vydáme na cestu „na kraj“ světa do města Bergen op Zoom. Leží v hlubokém zálivu, kde jižně ústí  řeka Šelda do Severního moře. Autobusem si projedeme okolí tohoto města, neboť leží jednak blízko přírodních vodních rezervací, tak i industriálních staveb, krátce se podíváme do centra a pak zavítáme do aquaparku (Zwembad De Schelp) na okraji Bergen op Zoom u zálivu (plavky s sebou). Tady se budeme moci osvěžit a příjemně si zaplavat a během pobytu v tomto areálu nás bude čekat i jednoduchá večeře.  V nočních hodinách se navrátíme na hotel.

Sobota bude patřit maratonu. Celý den strávíme na závodišti. Po skončení závodní části se buď budeme moci zúčastnit akce v areálu závodiště (pokud nějaká bude) nebo pojedeme do Bredy, kde si krátce společně projdeme centrum a pak bude mít každý individuální program. V dohodnutou dobu pro nás přijede autobus a zaveze nás zpět do hotelu.

V neděli nás bude čekat překážková jízda spřežení. Opět strávíme celý den na závodišti a po vyhlášení výsledků pojedeme domů. Předpokládaný závěr může být okolo 18. hodiny.  Do Čech bychom měli dojet ráno či v dopoledních hodinách, proto, prosím, počítejte s tím, že v pondělí půjdete do práce později J.

(lg)

Program:

První den – středa 31. 8.

Odjezd:

Pardubice  (od hlavního vlakového nádraží)  20.00 hod.

Kladruby nad Labem (od pošty)                                20.30 hod.

Praha (Černý Most, obchodní dům Hornbach)           21.30 hod.

Druhý den – čtvrtek 1. 9.

Příjezd do Warendorfu  mezi 8 – 9 hod. – prohlídka zemského hřebčince Warendorf, prohlídka areálu Německé jezdecké federace a účast na prvním dnu Bundeschampionatu

Odjezd do Bredy okolo 16. hodiny

Příjezd do Bredy –  ubytování, večeře

Třetí den – pátek 2. 9.

Snídaně 7.30 – 8.30

Drezurní soutěže spřežení na mistrovství světa „4“

Následně  – odjezd do Bergen op Zoom, projížďka busem okolo města, město, bazén, večeře, návrat do Bredy

Čtvrtý den – sobota 3. 9.

Snídaně 7. 30 –  8.30

Maraton spřežení na mistroství světa „4“

Po skončení – akce na závodišti nebo návštěva historického města Bredy

Pátý den – neděle 4. 9.

Snídaně 7.30 – 8.30

Překážková jízda spřežení na mistrovství světa „4“

Konec akce, odjezd domů – okolo 18. hodiny

Šestý den – pondělí 5. 9.

Mezi 8. – 10. hod. dojezd do ČR

 

V ceně je zahrnuto: cesta dálkovým autobusem (DP Pardubice) s našimi milými řidiči Petrem Brychtou a Vladimírem Bálským, stravování – 3x snídaně, 4x oběd formou balíčku, 2x večeře, vstupné do hřebčince a na šampionát, vstupné na závody, vstupné do bazénu, průvodcovské služby, cestovní pojištění, drobné občerstvení a optimistická nálada J.

Cena exkurze: 3.500,- Kč + 280,- Euro a je splatná při odjezdu v autobuse. Vzhledem k tomu, že předem nevybírám zálohu, prosím o Vaši jistou účast. V případě nemoci apod. prosím o zajištění náhradního účastníka.

Závazná přihláška – co nejdříve, jinak do 1. 7. 2016:

Jméno (vyžadováno):

Příjmení (vyžadováno):

Ulice (vyžadováno):

Město (vyžadováno):

PSČ (vyžadováno):

Email (vyžadováno):

Telefon (vyžadováno):

Rodné číslo (vyžadováno):