Pavel Fiala: Obloukem k vítězství – vzpomínky Miloslavy Hermansdorferové Schulzové, legendární první vítězky Československého derby

Tato publikace je velmi přínosná pro všechny příznivce dostihů a kladrubského hřebčína. Paní Míla Hermansdorferová vyhrála v černobílém dresu v roce 1972 s hřebcem jménem Crapom (po Detvan z Cranora) jako první žena Československé derby ( v tréninku Josefa Krištůfka pro SPP Kladruby n.L.).

Autor knihy Pavel Fiala se podrobně zabývá nesmírně zajímavým a nelehkým životem této talentované jezdkyně, která se stala velkým vzorem pro mnoho dívek, které toužily jezdit na koních. Tato žokejka a skromná a pracovitá žena dosáhla 150 vítězství a mnoha umístění především na rovině, ale i v překážkových dostizích (titul žokej získávají naši jezdci po 50 vítězstvích).

Provdala se za zootechnika Radima Schulze, jehož otcem nebyl nikdo menší než spisovatel Karel Schulz, autor mj. knihy Kámen a bolest o Michelangelovi. Radimovou sestrou byla paní Jiřina, provdaná za spisovatele Josefa Topola (synové Filip a Jáchym). Manželům Schulzovým se narodila dcera Katka. Od 90. let žije paní Míla v Hostomicích pod Brdy na Berounsku a občas společně zajdeme do cukrárny a hezky si popovídáme o koních o:))).

Více informací je v archivu na tomto webu.

306 stran A5, rok vydání 2018, 280,- Kč