Mistrovství světa v soutěžích dvojspřeží Lipice 2017

V současné době jsou již k dispozici informace, které jsou důležité pro organizaci naší cesty do Lipice. Ač jsme tam jeli před dvěma lety, máme nyní na programu mistrovství světa ve dvojspřeží. A tak opět budeme moci povzbuzovat naše odvážné jezdce – ovšem až od soboty. Pátek věnujeme přírodním a kulturním krásám Slovinska a Itálie.

Slovinsko je skutečně nádherná země a tak si při cestě na MS nemůžeme nechat ujít světově proslulou jeskyni v Postojné (UNESCO). Může nás těšit, že celou trasu jeskynní prohlídky nebudeme muset jít pěšky, a že nás tam valnou část cesty proveze speciální vláček. Po prohlídce se vydáme do Divače nedaleko Lipice. Tam se ubytujeme v pěkném hotelu, naobědváme se a potom budeme pokračovat do Itálie, abychom zhlédli nádherný romantický zámek v novogotickém slohu Miramare. Nechal ho postavit mladší bratr císaře Františka Josefa I. Ferdinand Maxmilián I., pozdější mexický císař. Zámek podobného tudorovského slohu je u nás v Novém Světlově u Uherského Hradiště. Po prohlídce zámku se ještě vydáme do krásných zahrad s úžasným výhledem na moře. V závěru dne bychom měli zvládnout procházku po nejvýznamnějším přístavním městě Rakouska-Uherska Terstu. Náš milý pan Karel Rožec se nabídl, že nám rád bude vyprávět o skvělé historii významného přístavu. Jinak nás bude po většinu času doprovázet dlouholetá a zkušená dřívější zaměstnankyně lipického hřebčína paní Jasná Božač, která pracovala ve hřebčíně celý život a vždy s láskou a nadšením propagovala tento jedinečný hipologický skvost.

V sobotu po snídani pojedeme do Lipice na maraton. Důležité je, abyste si opět vzali s sebou české vlajky z Bredy a abychom mohli stejně jako tam intenzivně a nadšeně povzbuzovat naše koně a jezdce. Celý sobotní den strávíme na závodišti vedle hřebčína a součástí programu, zřejmě po maratonu, bude prohlídka slavného chovatelského centra. V pátek i v sobotu na nás bude čekat večeře v hotelu, v sobotu a v neděli budeme mít k dispozici balíčky s obědem, takže po celou dobu pobytu bude jídlo i občerstvení zabezpečeno.

Neděle bude patřit překážkové jízdě spřežení. Slavnostní vyhodnocení by mělo začít po 16. hodině, takže předpokládaný odjezd bude kolem 18. hodiny. Do Kladrub a do Pardubic bychom mohli přijet v pondělí ve velmi časných hodinách. Takže školu či práci bychom v pondělí ještě mohli dobře stihnout o:))).

Velmi se na vás všechny opět těším.

Lenka Gotthardová

Termín:
21. – 25. 9. 2017

Program:

 • 21. 9. čtvrtek
  Odjezd:
  Pardubice od vlakového nádraží, 21.30
  Kladruby nad Labem od pošty, 22.00
 • 22. 9. pátek
  návštěva jeskyně v Postojné, 9.00
  oběd v Divače
  návštěva zámku a parku Miramare
  prohlídka Terstu
  večeře v hotelu
 • 23. 9. sobota
  maraton v Lipici, 9.00
  prohlídka hřebčína
  balíček k obědu
  večeře v hotelu
 • 24. 9. neděle
  překážková jízda v Lipici, 9.00
  baliček k obědu a večeři
 • 25. 9. pondělí
  návrat z cesty, cca mezi 4. – 6. hodinou ranní

Cena exkurze:
2500,- Kč a 180,- euro.

V ceně je zahrnuto:
doprava dálkovým autobusem s milými pány řidiči, ubytování v pěkném hotelu (většinou dvoulůžkové pokoje, příplatek za jednolůžkový je 15,- euro), 2x snídaně v hotelu, 1x oběd v hotelu, 2x večeře v hotelu, 3x balíček, další drobné občerstvení, pojištění pro zahraniční cestu, vstupné – do jeskyně a na vláček, vstupné na zámek, vstupné na MS 2 a do hřebčína, průvodcovské služby.

Platba probíhá až v autobuse. A protože nevybírám žádné zálohy předem, velice vás prosím po přihlášení o vaši jistou účast, případně o sehnání náhradního účastníka.

Závazná přihláška:
do 1. 8. 2017

Jméno (vyžadováno):

Příjmení (vyžadováno):

Ulice (vyžadováno):

Město (vyžadováno):

PSČ (vyžadováno):

Email (vyžadováno):

Telefon (vyžadováno):

Rodné číslo (vyžadováno):