Hengstparade Moritzburg (již proběhla)

7. září 2013 (sobota)

Odjezd:
5.00 Pardubice (vlakové nádraží)
5.30 Kladruby
6.30 Praha (Černý most, z parkoviště před Hornbachem).

Předpokládaný návrat je okolo 20 – 21 hodiny v Praze a o hodinu později v Kladrubech n.L.

Moritzburg leží nedaleko Drážďan a již dlouhá desetiletí je tamní hřebčinec organizátorem tzv. Hengstparade, velkých a slavných jezdeckých dnů. Řada jezdců, chovatelů a příznivců koní toto místo již mnohokrát navštívila, ale každoročně je co obdivovat.

Proto i v roce 2013 připravujeme další cestu na tuto krásnou jezdeckou slavnost. V programu se nejčastěji představují koně plemen německý jezdecký kůň, těžký teplokrevník, jihoněmecký chladnokrevný kůň a hafling. Často je však program doplněn i o další plemena, krátké sportovní prezentace nebo o ukázky v dobových kostýmech.
Samotný program začíná až ve 13 hodin, ale v dopoledních hodinách od 9 do 11 hod. je možná individuální návštěva hřebčince. Pak se toto místo uzavírá a v mezičase mají návštěvníci možnost zajít se podívat k impozantnímu vodnímu zámku, který v moderní době proslul především tím, že se tam filmovala část nesmírně oblíbené pohádky Tři oříšky pro Popelku. Dále je tam možnost občerstvení a také výběru jezdeckých potřeb či upomínkových předmětů v mnoha stáncích.

Přihlášky s adresou a RČ (kvůli pojištění) do 2.7., www.gotthardova.cz, lenka@gotthardova.cz, telefonem 603 269 705, poštou 533 14 Kladruby nad Labem 91 nebo použijte následující formulář.

Velmi se těším na společnou akci za historií i současností chovu koní.