Cesta na MS 2 do Topolčianek

Během cesty za koňmi do západních Čech jsme se domluvili, že by bylo pěkné podívat se na MS 2 do Topolčianek (29. 8. – 1. 9. 2013). Mistrovství světa v soutěžích spřežení oscilují okolo naší země – již mnohokrát byla v Německu, v Rakousku, v Maďarsku či v Polsku – a poprvé je taková akce na Slovensku.

V roce 2008 podalo vedení NH na ČJF žádost o konání Dunajsko-alpského poháru v roce 2012 v Kladrubech a v následujícím roce žádost o uspořádání MS 2. Obě žádosti byly následným novým vedením NH Kladruby zamítnuty. Je sice pravda, že si člověk myslel, že již bude hřebčín opraven, ale vzhledem k rychlosti projednávání, přípravě projektů a „úřednímu šimlu“, jsou šimlové v Kladrubech stále v neopraveném areálu. Mimochodem mnohahektarová pevnost Josefov byla postavena za 7 let!

Může nás tedy těšit, že Národní hřebčín v Topolčiankách byl dostatečně aktivní, včas požádal o pořadatelství MS ve dvojspřeží a hlavně – díky stabilitě vedení hřebčína – nezměnil v průběhu let postoj.

Miroslav Matuška NŽ Topolčianky

Miroslav Matuška NŽ Topolčianky

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je LG. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.