Exkurze na Fieracavalli do Itálie

V první polovině listopadu 2024 se uskuteční exkurze na nejstarší velkou výstavu koní do italské Verony. Tradice výstavy sahá již do roku 1898.

Termín akce bude od středy (výjezd ve večerních hodinách) 6. 11. do neděle 10. 11. (příjezd v ranních či dopoledních hodinách).

Na programu bude návštěva dostihové dráhy v Meranu, kam často jezdí naši dostihoví jezdci v čele s Josefem Váňou st. (dříve v roli jezdce, dnes trenéra) a dále do nedaleké vesničky Hafling /Avelengo, odkud pochází plemeno haflingů. Ubytování nalezneme v krásném hotelu, ležícím na poloviční cestě mezi jezerem „Lago di Garda“ a Veronou.

V pátek ráno vyrazíme na výstavu do Verony. Této hodnotné výstavě věnujeme celý den a večer se zúčastníme galapředstavení Gala D´oro. Autobus nás potom zaveze zpět na hotel. Druhý den je v plánu prohlídka města Verony (včetně Juliina balkónu). Kdo by však chtěl jít ještě jednou na výstavu, bude mít tuto možnost, čili část účastníků může vyrazit do města, další ještě pokračovat ve výstavních prostorách. Odpoledne se na určitém místě sejdeme a vyrazíme na cestu domů.

Akce bude stát přibližně 12 tisíc Kč, poměr mezi eurem a korunami si upřesníme ještě později. V ceně je zahrnuto 2x ubytování, 2x snídaně, 1x večeře,1x vstupenky na výstavu, 1x vstupenky na večerní galaprogram, doprava dálkovým autobusem, pojištění, 3x obědový balíček, průvodcovské služby, různé drobnosti…

Protože je nutné závazně objednat a předem zaplatit ubytování a stravu, ráda bych Vás požádala o včasné přihlášení do konce července 2024. V případě, že někdo posléze nebude moci jet, bude nutné si sehnat za sebe náhradníka nebo uhradit předem zaplacené služby. Platba zájezdu proběhne až v autobuse. Vzhledem k tomu, že exkurze příliš neopakuji a většinou poznáváme stále nová místa, mohu jen doporučit, abyste se exkurze zúčastnili o:). Na celé akci se velmi aktivně podílí paní Magda Hromádková, která má s hipologickými místy v Itálii cenné zkušenosti, tak se máme určitě na co těšit. A bude nás tam doprovázet. Milá Magdo, velice děkuji.

Přihlášky posílejte mailem, (abych na někoho nezapomněla) s heslem „Verona“ na adresu: lenka@gotthardova.cz do 31. 7. 2024 a uvádějte, prosím, jméno, adresu, rodné číslo (kvůli pojištění), telefon, mail a místo nástupu (Pardubice – Hlavní vlakové nádraží, Kladruby n. L. u pošty, Praha – Černý Most u Hornbachu, Plzeň – Hlavní vlakové nádraží). Časové a další podrobnosti budou později upřesněny. Těším se na Vás

LG

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je LG. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.