Kniha o Míle Hermansdorferové

Pavel Fiala: Obloukem k vítězství

Nová kniha od Pavla Fialy o první vítězce Československého derby Miloslavě Hermansdoferové Schulzové

V roce 1972 se podařilo paní Míle Hermansdorferové Schulzové zvítězit ve Velké Chuchli v nejvýznamnějším rovinovém dostihu pro tříleté koně, a to s hřebcem Crapomem. Stala se tak první ženou u nás a druhou na světě, která vyhrála derby – a navíc pro kladrubský hřebčín.

Krásná žena na krásném koni obdržela modrou stuhu. Co vše se ale za tímto jedinečným výkonem skrývá a jaká byla cesta k této metě, se dozvíte z velmi poutavého a zajímavého příběhu, který literárně a faktograficky zpracoval pilný autor Pavel Fiala. Ten je také autorem další pěkné publikace, a to na téma životního příběhu „Mistra opratí Jiřího Kocmana“.

Kniha o vítězce derby pečlivě popisuje její rodinné zázemí, vliv socialistické politiky na osud jejích nejbližších i jí samé, příběhy jejích kolegů jezdců, trenérů včetně Josefa Krištůfka, který ji výborně trénoval. Osud jí do cesty přinesl i velmi zajímavé životní spojení s Radimem Schulzem, synem spisovatele Karla Schulze (Kámen a bolest). Radimovou sestrou byla Jiřina, provdaná za spisovatele Josefa Topola. Jejich děti Jáchym a Filip Topolovi  určitě zdědili jejich tvůrčí geny.

Také paní Miloslava může být spokojená, neboť se jí a Radimovi narodila dcera Kateřina, která získala lásku ke koním určitě i po mamince a ve svém profesním životě se věnuje výcviku a péči o koně. Navíc ke koním inklinuje i její dcera Anežka 😊.

Publikace vychází v grafické úpravě Sandry Kocmanové, která navrhla vhodně stylizovanou obálku, na níž Míla Hermansdorferová na první pozici hájí barvy kladrubské dostihové stáje. Korekturu textů velmi zodpovědně prováděla Mgr. Dagmar Fialová. Tisk knihy realizovala spolehlivá tiskárna Stisk, Řečany nad Labem pana Lukáše Sobotky. Kniha vychází v „Nakladatelství Lenky Gotthardové“. Objemná publikace velikosti A5 zaplnila 316 stran a obsahuje přes 200 fotografií a řadu přehledných tabulek.

Prodejní cena knihy činí 295,- Kč.

Objednat ji můžete na adrese: lenka@gotthardova.cz, nebo L. Gotthardová, 533 14 Kladruby nad Labem 91 či na telefonu 603 269 705.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je LG. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.