Nové exkurze v roce 2019

Milí přátelé, v novém roce se můžeme společně těšit na další cesty za koňmi. Tentokrát vyrazíme do Bádenska-Würtenberska a do Bavorska. Naším cílem budou dva tamní největší státní hřebčíny a to Marbach a Schwaiganger. Tyto hipologické skvosty doplníme ještě perlami z oblasti soukromých či zámeckých kočároven v Augsburgu, Mnichově (Nymphenburg) a Regensburgu . Termín květnové cesty je naplánován na 8. – 11. 5. (středa až sobota, neděli – budeme mít na zotavenou o:)).

V září se koná mistrovství světa  ve dvosjpřeží v brandenburském Drebkau. Toto městečko se nalézá nedaleko Cottbusu (Chotěbuzi) mezi Drážďany a Berlínem blíže k polské hranici. Není to sice až tak daleko, ale my si k tomu opět přidáme páteční

kulturní program, jehož náplní budou hipologické zajímavosti Drážďan a světově proslulá manufaktura na výrobu míšeňského porcelánu, kde dříve nešetřili s motivy koní.  Akce se uskuteční v termínu 13 . 15. 9., sobotu budeme trávit fanděním na maratonu a neděli na překážkové jízdě spřežení. Někteří z Vás již mají české vlajky z minula, komu budou chybět, ráda zabezpečím nové. Nechť se projevíme jako vlastenci – podporou našich závodníků a zároveň odborně kvalifikovaní diváci – podporou dobrých výkonů všech účastníků.

Bližší informace k oběma odborným exkurzím budou na tomto webu zveřejněny zřejmě ke konci ledna či počátkem února. Předběžně se však můžete hlásit, abych přibližně tušila, jaký bude zájem. Moc se na vás všechny opět těším.

Vykročení do nového roku pravou nohou Vám přeje

LG

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je LG. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.