Exkurze do Brücku

Exkurze – chladnokrevní koně v Brücku u Berlína

Jednodenní exkurze na největší evropskou přehlídku chladnokrevných koní se koná v sobotu 27. června 2015.  Tato dnes již několikadenní akce přiláká každoročně 20 – 30 tisíc návštěvníků do malého městečka Brück nedaleko Berlína.  Zajímavá podívaná nabízí přehlídku mnoha plemen chladnokrevných koní, které můžete vidět v zápřeži či pod sedlem, při tradičních soutěžích v tahu (o nejsilnějšího koně Brandenburska), v paralelním dostihu nebo parkuru a při slavnostních akcích.

I naše čeští koně se účastní velmi úspěšně této akce (koně z Tlumačova či soukromí) s panem Kubíčkem, Anderlem či  Blizňákem (jeho Narex v roce 2014 zvítězil v kategorii o nejsilnějšího koně Brandenburska. Loni se již zúčastnili „Titánů“ starokladrubští koně Pavla Hyblera a velmi zdatně si počínali při hře pushbalu.

Letos zavítají do Brücku opět koně z Čech, brzy budeme moci konkretizovat účastníky. K tomu se přidá ještě česká muzika a kuchyně.

Pojeďte tedy podpořit naše účastníky a vytvořit jim optimistické fandící zázemí, tak jako jezdí příznivci jiných zemí za svými koňmi a jezdci.

Odjezd: sobota 27. 6. ve 00.30 z Pardubic  od hlavního vlakového nádraží, v 1:00 hodinu z Kladrub n. L. od pošty, ve 2 hodiny z Prahy z Černého mostu od Hornbachu. Návrat v pozdních nočních (časných ranních) hodinách.

V ceně zájezdu je zahrnuta doprava dálkovým autobusem, cestovní pojištění, občerstvení, průvodce, lístky na hlavní tribunu. Cena exkurze činí 1000,- Kč a 30 Euro. Přihláška na adrese: lenka@gotthardova.cz  (uveďte, prosím, jméno, adresu, rodné číslo, telefon, mail) do 1. 6. 2015. Peníze jsou vybírány až při nástupu do autobusu, proto prosím po přihlášení o vaši jistou účast. Pokud byste nemohli jet, je potřeba za sebe najít náhradníka.

Společně se můžeme těšit na ojedinělou akci, která propaguje chov chladnokrevných koní ve střední  a západní  Evropě.

Lenka Gotthardová

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je LG. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.