Exkurze nejenom do Lipice 2015

Exkurze nejenom do Lipice 2015

Na letošní rok jsou zatím připraveny dvě hlavní exkurze. První bude již v květnu a bude směřovat na jih Evropy do Lipice, druhá se uskuteční na konci června a zavede nás na akci pro chladnokrevné koně Titanen der Rennbahn do německého Brücku nedaleko Berlína.

Lipice (6. – 10. května 2015)

Cesta za lipicány nás zavede do dvou světově významných hřebčínů a to do slovinské Lipice a rakouského Piberu.  Akce se uskuteční v podobném termínu jako v loňském roce cesta do Maďarska. Vyjíždět budeme ve středu 6. 5. v 21 hod. z Pardubic (vlakové nádraží) a ve 21.30 z Kladrub nad Labem (pošta). V ranních hodinách přijedeme do Lipice, kde strávíme celý den, přenocovat budeme v hotelu Maestoso. Na programu bude jednak prohlídka hřebčína a nově zřízeného muzea, ale i cesta na odchovnu mladých koní, kam se turisté běžně nedostávají.

Druhý den v pátek 8. 5. časně ráno pojedeme do štýrského hřebčína Piberu, který odchovává lipické koně pro vídeňskou Dvorní španělskou jezdeckou školu.  Zde si prohlédneme rovněž koně, stáje a přilehlé muzeum. Následně navštívíme místo posledního odpočinku naší nejlepší překážkové dostihové jezdkyně a vítězky Velké pardubické Marie Imakulaty (Laty) Brandisové. Když budeme mít štěstí, možná se ještě pozdravíme s její neteří, které je letos úctyhodných 92 let. Na těchto místech by nás měli v daném sledu doprovázet nejpovolanější odborníci – ředitel hřebčína Piber Dr. Max Dobretsberger a hipolog a autor mnoha publikací o koních Martin Haller.  Večeře, večerní prohlídka a ubytování je zajištěno v Grazu (Štýrském Hradci).

V sobotu nás čeká cesta do nejmodernějšího a největšího rakouského dostihového a jezdeckého centra do Ebreichsdorfu nedaleko Vídně.  Kromě moderní dostihové dráhy s casinem, přiléhá k areálu turfu, areál velkých stájí a sportovního zázemí s venkovními jízdárnami a prostornou krytou halou. Mnozí čeští sportovní jezdci již mají bohaté osobní zkušenosti s tímto velkolepým areálem. Z Ebreichdorfu se vydáme do obchodního centra firmy Krämer v Eibesbrunnu u Vídně a budeme tak moci nakoupit užitečné a některé i cenově výhodné jezdecké potřeby. Odpoledne na nás bude čekat prohlídka zámku ve Valticích i s nově opravenou jízdárnou. Vzhledem k probíhající akci Slavnosti vína, budeme moci zřejmě nakoupit i trochu tohoto po tisíciletí obdivovaného moku. Závěr dne bude patřit ubytování v Lednici a návštěvě sklípku.

V neděli 10. 5. při zpáteční cestě navštívíme ještě stáje jednoho z našich nejúspěšnějších skokanů Jiřího Skřivana a následně litomyšlský zámek, kde se budeme věnovat hlavně architektuře a umění s hipologickou tématikou.  Předpokládaný návrat do Pardubic je okolo 16. hodiny.

V ceně je zahrnuta doprava dálkovým autobusem s naším oblíbeným a spolehlivým panem řidičem P. Brychtou, cestovní pojištění,  stravování,  velmi pěkné ubytování, vstupy do objektů a další služby s tím související, návštěva sklípku.

Stravování je následující:

  1. 5. Oběd a večeře v hotelu Maestoso v Lipici
  2. 5. Snídaně Lipice, oběd v autobuse cestou do Piberu (jako loni v Maďarsku), večeře hotel v Grazu
  3. 5. Snídaně v hotelu v Grazu, oběd v autobuse cestou do Valtic, večeře a sklípek v Lednici
  4. 5. Snídaně v hotelu v Lednici, lehký oběd u J. Skřivana

Cena exkurze činí 3700,- Kč a 180,- Euro. Přihláška na adrese: lenka@gotthardova.cz  (uveďte, prosím, jméno, adresu, rodné číslo, telefon, mail) do 10. 4. 2015. Peníze jsou vybírány až při nástupu do autobusu, proto prosím po přihlášení o vaši jistou účast. Pokud byste nemohli jet, je potřeba za sebe najít náhradníka.

Těším se na vás, neboť opět společně nahlédneme do hipologicky světově významných míst a poznáme mnoho vynikajících koní a lidí.

Lenka Gotthardová

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je LG. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.