Aktualizace říjnových akcí – křest Kroniky kladrubské bude v hřebčíně!

Do hipologického muzea s Lenkou Gotthardovou

Den před Velkou pardubickou v sobotu 12. 10. jsou do Hipologického muzea do Slatiňan naplánovány tři prohlídky s Lenkou Gotthardovou. První prohlídka začíná v 11.30 hod., druhá ve 13.30 hod. a třetí v 15.30 hod. Běžná prohlídka hipologických sbírek trvá zpravidla okolo jedné hodiny, tyto prohlídky budou delší a odborněji zaměřené. Vítáni jsou zvídaví návštěvníci, kteří chtějí získat více informací o minulosti i současnosti chovu koní a jezdectví. Bližší informace na www.zamek-slatinany.cz nebo www.gotthardova.cz.

Podzimní závody v Krakovanech
V sobotu 12. 10. se uskuteční v Krakovanech nedaleko Kladrub nad Labem 4. ročník Podzimních závodů koňských spřežení. Na programu jsou od 9.30 hod. křtiny hříbat, jejímiž kmotry budou Ing. František Petřík, Ing. Lenka Gotthardová, CSc., Václav Novotný a Petr Dousek. Hlavní náplní programu jsou závody v jednospřeží, dvojspřeží pony a velkých koní. Obětavým organizátorem je Robert Moravec. Více informací na www.obec.krakovany.cz.

Křest III. dílu Kroniky kladrubské bude ve hřebčíně!
Na středu 16. října je naplánován křest již 3. dílu Kroniky kladrubské Jiřího Hájka. Po opětných změnách ve vedení hřebčína je nyní možné realizovat tuto akci přímo v prostorách hřebčína – nový ředitel Ing. Jiří Machek nabídl Císařský hostinec. Akce se uskuteční od 17 hodin a bude jí předcházet asi hodinová vyjížďka kočárem. Během ní budou zasazeny tři lípy – za každý díl Kroniky jedna – a budou symbolizovat jednotu a spolupráci obce, hřebčína a školy. První zastávka bude tedy u Střední školy chovu koní a jezdectví, druhá u Obecního úřadu Kladruby nad Labem a třetí u Národního hřebčína. Akce je určena hlavně pro obyvatele Kladrub nad Labem, zaměstnance hřebčína a školy a přátele starokladrubských koní.

O koních Kinských a Newmarketu ve Slatiňanech
V sobotu 19. 10. se ve 13 hodin na Švýcárně ve Slatiňanech uskuteční přednášky s Lenkou Gotthardovou. Tématem budou ještě jednou koně Kinští, neboť v letošním roce si připomínáme 200. výročí narození Oktaviána hraběte Kinského. Aktuálně budou doplněny i snímky z reprezentačního výjezdu české ekipy do bádensko-württemberského hřebčína Marbachu (u Sttugartu), kde se představili koně Kinští, starokladrubští a chladnokrevní z českých státních chovů (NH Kladruby n. L., ZH Písek a ZH Tlumačov) a ze Svazu chovatelů koní Kinských. Dalším tématem bude britský Národní hřebčín a chov anglických plnokrevníků v Newmarketu a také aktuální situace v českém Národním hřebčíně. Více informací na www.slatinany-svycarna.eu a www.gotthardova.cz.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je LG. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.