Exkurze za koňmi 2014

Milí přátelé, rok se přehoupl neuvěřitelně rychle a již je potřeba hledět do budoucna, kam bychom se v roce 2014 vydali.
Protože zájem ze strany studentů i vás, přátel koní i mých, o Vídeň byl značný, bude letošní první akcí stejná exkurze jako v listopadu loňského roku. Exkurze do Vídně a Heldenbergu se uskuteční v pátek 14. března. Informace o akci (sice realizované) jsou stejné, jako byly uvedeny na těchto stránkách 23. října. Cena je také stejná, jen u dospělých již chtějí ve škole ve Vídni 14 Euro, studenti mají stále poloviční za 7 Euro. Počátkem února ještě vytvořím samostatnou stránku pro tuto akci, ale hlásit se můžete mailem nebo telefonicky již nyní.
Druhou akcí bude již v listopadu avizovaná cesta po maďarských hřebčínech. Akce se uskuteční od středy večer do neděle odpoledne (7. – 11. května, je potřeba si vzít dovolenou jen na pátek). Informace k této akci byly již uveřejněny 20. listopadu a autobus je přes polovinu plný, takže je možné se ještě hlásit.
V prvním pololetí tohoto roku se ještě vydáme na jednodenní exkurzi do polské Ksiaze. Tamní velký hřebčinec a hřebčín je znám zasvěceným, ale mnoho milovníků koní o něm neví. Přitom není daleko od Náchodu. Navíc bychom se podívali i na tamní zámek se stájemi pro koně a na závěr plánuji ještě jedno české kulturní překvapení – bližní informace budou počátkem února.
Na závěr sezóny bychom se mohli podívat na dvě významná chovatelská centra v Německu a to na zemský hřebčinec a hřebčín Neustad Dosse v Brandenbursku a na původně plnokrevný, dnes i teplokrevný hřebčín v Graditzi v Sasku. Hengstparade v Neustadt Dosse bude 27. 9. a druhý den bychom navštívili Graditz. V průběhu jara ráda sdělím konkrétní informace.
Těším se na akce s vámi, při nichž můžeme objevovat historii i současnost hipologické kultury v Evropě.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je LG. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.