O koních na Švýcárně

Tuto sobotu 10. 8. se můžete přijít podívat do Slatiňan na Švýcárnu, která se v loňském roce stala domovem muzea starokladrubských koní. Nejenom o nich si budeme v průběhu sobotního dne vyprávět a promítat fotografie a filmy.

První povídání od 11 hod. je určeno hlavně dětem a rodičům a pojednává o koních všeobecně – kolik koní máme v naší zemi a na světě, kde koně můžeme potkat a jak se jim můžeme začít věnovat – co všechno bychom také měli znát.

Druhá přednáška od 13 hod. bude na téma koní Kinských, krásných isabel a plaváků. Navíc v letošním roce oslavujeme 200. výročí narození Oktaviána hraběte Kinského – k tomuto výročí dokonce po polovině září vyjdou dvě poštovní známky s koňmi Kinskými.

A na závěr od 15. hodiny si necháme koně starokladrubské. Nahlédneme do jejich nesmírně zajímavé historie, která je spjata s naší zemí více než bychom předpokládali. Máme u nás poklady, které si musíme bedlivě chránit.

Společně s paní Vendulou Tesařovou, která má provoz Švýcárny na starosti, se na vás všechny velice těšíme.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je LG. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.