Závěr příprav 3. dílu Kroniky kladrubské

V průběhu srpna dokončuji s panem grafikem Danielem Jenne poslední díl Kroniky kladrubské. V podstatě celý text a fotografie jsou připraveny ke grafickým úpravám a pracuje se i na obálce publikace, která by měla vyvažovat rovnoprávnost obou barevných variant a tak na titulní stránku je plánován starokladrubský vraník – dílo Františka Plischkeho. To bude odpovídat i důležité části obsahu Kroniky, neboť popisuje období vlády císaře Františka Josefa, pokračuje přes rok 1918, 1948 až do roku 1991. A jak víme, starokladrubští koně a vraníci speciálně, byli velmi ohroženi právě po vzniku Československé republiky.
Třetí díl úžasného díla Jiřího Hájka by měl vyjít v průběhu října. A je tam opět mnoho nesmírně zajímavých a objevných informací. Jako příklad si můžeme uvést i tvorbu pana ředitele Rudolfa Motlocha, který nejenom dobře řídil chov a chod hřebčína, k tomu ještě výborně psal a také se úspěšně angažoval v malířství i v sochařství – jeho dílo okrášluje nejenom selmický kostelík, ale i současné ministerstvo zemědělství o:).

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je LG. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.