Říjnové hipologické akce ve Slatiňanech

Den před Velkou pardubickou v sobotu 12. 10. se můžeme potkat na specializovaných odborných prohlídkách hipologických sbírek Státního zámku ve Slatiňanech. Po domluvě s panem kastelánem Ing. Jaroslavem Buštou Vás ráda provedu hipologickým okruhem a to v 11.30, ve 13.30 a v 15.30 hod. Běžná prohlídka trvá okolo hodiny, tyto prohlídky, jak časový rozpis prozrazuje, budou téměř dvouhodinové. Není třeba se předem hlásit, leda v případě větší skupiny, přímo na zámku www.zamek-slatinany.cz.

Další týden se můžeme potkat v Muzeu starokladrubských koní na Švýcárně a to v sobotu 19. 10. Přednášky by měly začít okolo 13. hodiny a témata budou následují – koně Kinští (200. výročí narození Oktaviána hraběte Kinského), Newmarket (život v dostihové Mekce – Národní hřebčín a další chovy, dostihové dráhy, angličtí plnokrevníci), aktuality z chovu a prezentace koní v Národním hřebčíně v Kladrubech a ve Slatiňanech. Přednášky budou trvat přibližně po jedné hodině s přestávkami. Na Švýcárnu rovněž není nutné se předem hlásit, ale kdo chce, může tak učinit a to přes www.slatinany-svycarna.eu. Těším se na vás.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je LG. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.