V senátu ČR

V pátek 26. 4. proběhl v budově senátu seminář na téma Regionální značení domácích produktů. Organizátory byla Asociace regionálních značek a Senát parlamentu ČR, který zastupoval pan senátor Ing. Petr Šilar. Ač tato akce na první pohled nesouvisí s koňmi, bylo možné si nalézt mnohé souvislosti. Především Valdštejnský palác díky vévodovi frýdlanskému Albrechtu z Valdštejna je naplněn i historií spojenou s koňmi – nehledě na umělecká díla ztvárňující koně. Dále regionální produkty úzce souvisí s venkovskou turistikou a hipoturistikou a navíc Ing. Šilar se vždy zajímal o život kladrubského a slatiňanského hřebčína.
Takže doporučuji nejen nahlédnutí na stránky Asociace regionálních značek, ale i návštěvu Valdštejnské jízdárny, nádherné Valdštejnské zahrady – je otevřená od 1. 4. do 31. 10., ale i senátu samotného, je zdarma přístupný o sobotách a nedělích a budete moci obdivovat krásné sochy a nástropní malby s tématikou koní i samotné bývalé stáje (prostor, kde nyní zasedají senátoři) o:)

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je LG. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.