Bábolna & comp.

V mezičase jsem se zúčastnila každoroční konference ESSA, která se konala 15. – 17. 4. ve známém maďarském hřebčíně v Bábolně. Konečně měla Česká republika zastoupení všech tří státních podniků s chovem koní – NH Kladruby, ZH Písek a ZH Tlumačov. Do roku 2008 se těchto zasedání pravidelně účastnily hlavně Kladruby, později jen Tlumačov.
Po konferenci následovala návštěva téměř zapomenutého a kdysi nesmírně slavného hřebčína Kisbér. Je krásně opraven za evropské peníze, ale koně v něm nejsou. Je to významné memento.
Druhou polovinu týdne jsem trávila na CAI-A v Kladrubech. Mezinárodních závodů se zúčastnilo 73 spřežení ze 13 zemí, přičemž raritou byla účast jezdců z Chile. K uvedeným tématům se ještě později vrátím.
Dnes jsme měli v Hradištku setkání chovatelů koní Kinských a tématem byly výhledy a orientace chovu těchto koní v budoucnosti, otázkou bylo i využití anglického plnokrevníka v tomto chovu (nejenom plemeníků), což se bude ještě řešit.
Zítra se koná v Humpolci valná hromada ASCHK ČR.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je LG. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.