Spokojený nový rok

Spokojený nový rok 2018 a nové exkurze

Aby byl nový rok takový, jak je uvedeno v nadpise, můžeme pro to všichni osobně něco udělat. Mj. jít také v lednu k volbám.

 

Abych alespoň malou kapkou přispěla k dalšímu rozšiřování našich hipologických obzorů, plánuji na příští rok několik akcí. Nepojedeme sice do Dánska a spol. , jak jsem si myslela loni, ale dokončíme průzkum Maďarska. Před několika lety jsme se byli podívat v Mezöhegyesi, Bábolně a Kisbéru, nyní bychom navštívili střed a

severovýchod – když to vše vyjde – protože komunikace s některými místy je dosti složitá – tak zavítáme na dostihovou dráhu do Budapešti, pak se podíváme na slavný zámek v Gödölö, kde ráda pobývala císařovna Elisabetha (letos jsme mohli právě na Štědrý den vzpomenout jejího 180. výročí narození), dále bychom navštívili „UNESCOvou“ Hortobágy, kde se mj  věnují chovu Noniů. Velmi zajímavá by měla být návštěva hřebčína Szilvásvárad, kde je již řadu desetiletí další z domovů lipicánů a v posledních letech se zde poměrně intenzivně opravuje a rozšiřuje hřebčínský areál.

Během cesty bychom překročili i ukrajinské hranice a navštívili dřívější významný československý  Státní hřebčín v Tuřích Remetách. Sice tam dnes koně nejsou, ale místo je to zajímavé. Sídlí tam psychiatrický ústav, a tak tam budeme moci přivézt určitou pomoc v podobě povlečení, oblečení (pouze pánského) a umělohmotné nádobí. Pokud byste chtěli udělat radost dětem v tamní MŠ, určitě je potěší nějaké milé hračky.  Krajina je tam nádherná a věřím, že nějaké ty koníčky tam také najdeme. Při cestě zpátky se zastavíme ve Spišském Podhradie, kde ve třicátých letech minulého století dosluhovali poslední starokladrubští vraníci z Kladrub. Kompletní informace o exkurzi ráda připravím během ledna, včetně ceny. Termín je ovšem tradiční – druhý víkend v květnu od 4.5. (večer) do 8. 5. 2018.

Další akce budou letos v Čechách a termíny se budu snažit zvolit tak, aby tam nebyly závody spřežení apod. Jeden den bychom věnovali exkurzi „Po stopách Oktaviána hraběte Kinského“ a kroužili bychom okolo Karlovy Koruny (včetně). Dalším blízkým cílem by byly Slatiňany a Heřmanův Městec – ten také proto, že letos uplyne 160 let od narození našeho prvního a zatím posledního  vítěze ve Velké národní v Liverpoolu Karla knížete Kinského z Heřmanova Městce.

A zcela na závěr sezóny bude možná na programu Vídeň. Protože se občas někdo poptával po galapředstavení, zkusila jsem se optat, zda by na 17. 11. 2018 byly ke koupi ještě lístky. A byly. Budou stát opravdu okolo 100 Euro. Takže teď bych spíše potřebovala vědět, kdo by měl o galapředstavení vážný zájem, abych je již na počátku roku objednala, protože prý je zájem velký a hodně jich je už prodaných. Zájemci o akci do Vídně mi mohou napsat mail hned počátkem roku.

Zajímavé akce nás budou čekat v roce 2019, kdy se v Německu uskuteční MS ve dvojspřeží. Zkusíme si akci spojit opět s nějakou kulturou. V roce 2018 budeme – bohužel – muset MS 4 vynechat, ledaže by se našel organizátor a sponzor na cestu do USA.

Všem svým přátelům a známým přeji hodně zdraví, spokojenosti a chuti do života o:))).

LG

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je LG. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.