Vánoční empatie

Příjemné vánoční svátky a spokojený nový rok 2016 vám všem přeje Lenka GotthardováIMG_5451

PS. Nezapomeňme, proč se Vánoce začaly slavit. Zjistila jsem, že to již někteří lidé nevědí (např. sdělují  – byl ukřižován Ježíš Kristus!) a vnímají je hlavně jako čas nakupování dárků a konání dobra. Také se vytratil původní význam tradice posvícení. Děti a mladí lidé to chápou jako prima akci – přijedou kolotoče a houpačky a u babičky (a jiných příbuzných) se na posvícení dobře najedí. Posvícení vzniklo od slova posvěcení – kostela, kaple a bylo významným křesťanským svátkem.

Tak ať v nás křesťanství, humanismus a pozitivní vztah k bližním (dvounohým a čtyřnohým i k celé přírodě) opět vítězí nad konzumním přístupem k životu.

Koneckonců průsmyk sv. Gottharda ve Švýcarsku je nazván podle kaple sv. Gottharda, který se natolik zasloužil o šíření křesťanství, že byl za to posléze svatořečen. V Čechách máme přibližně 15 kostelů a kaplí, které mu jsou zasvěceny o:).

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je LG. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.