Vídeň, Valtice, Tlumačov

 Vážení přátelé,

v letošním roce jsme zažili krásnou sezónu, řada z vás se zúčastnila mnoha závodů a výstav na území naší země či v zahraničí a společně jsme cestovali po německých hřebčínech a hřebčincích, navštívili jsme i velkou kočárovnu v Kobrowě a v září jsme fandili našim jezdcům dvojspřeží v Lipici. Na závěr sezóny si můžeme udělat ještě jednu radost a to realizací návštěvy Španělské dvorní jezdecké školy ve Vídni, moravského sklípku a zahájení Hubertovy jízdy v Tlumačově.

Akce je naplánovaná na 17. a 18. listopadu a program bude následující:

 

Páteční den, kdy si připomínáme výročí 17. listopadu 1989, oslavíme cestou do Vídně. Kdyby nebylo 17. 11. 89, vůbec bychom tam nemohli jet na exkurzi (v dobách socialismu jsem několikrát žádala o povolení vycestování na Západ (či Jih) a nikdy se to nepodařilo). Nyní cestovat můžeme, navíc díky Evropské unii už není na hranicích závora, takže cesta do Vídně je volná…

V plánu máme návštěvu ranní práce ve Španělské dvorní jezdecké škole. Toto představení tréninku koní probíhá mezi 10. – 12. hodinou. Pak se půjdeme společně podívat před stáje a potom se ještě vrátíme do obchůdku s různými upomínkovými předměty, neboť jinak je tam ihned po skončení představení velká tlačenice.

Následně přejedeme do Wagenburgu, který se nachází v areálu zámku Schönbrunn. Navštívíme Muzeum kočárů, kde nyní probíhá aktuální výstava ke 300. výroční narození jediné naší habsburské panovnice Marie Teresie. Navíc lze předpokládat, že již kolem zámku bude předvánoční výzdoba a zřejmě i stánky s příslušným zbožím, svařené víno a pražené kaštany, které jsou ve Vídni velmi oblíbené.

Po té přejedeme do Eibesbrunnu, kde sídlí německá firma Krämer a budeme si moci koupit pro své čtyřnohé miláčky, pro sebe či pro své přátele – koňaře pěkné vánoční dárky.

Nakonec se přemístíme do Valtic. Ve Valticích se ubytujeme ve Vinařské škole, navečeříme se a vydáme se do sklípku, kde bude následovat menší rautík a k tomu ochutnávka těch nejlepších místních vín.

Druhý den hned okolo osmé ráno se vydáme do Tlumačova. Zemský hřebčinec organizuje ten den Hubertovu jízdu. Prohlédneme si stáje a areál ZH a pak shlédneme zahájení Hubertovy jízdy. Bohužel nebudeme mít tolik času a ZH ani tolik místa na vozech, takže se okolo 12. hodiny odebereme do autobusu a nastoupíme cestu domů. Myslím, že to bude hezké zakončení letošní jezdecké a cestovatelské sezóny (koneckonců piknik na MS 2 v Lipici nám byl dobrou inspirací).

Na cestu s Vámi se těší
Lenka Gotthardová

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je LG. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.