Čeští koně na Hengstparade v Marbachu

Hřebčín v Marbachu patří k desítce nejvýznamnějších státních hřebčínů a hřebčinců v Německu. Leží v Bádensku-Württembersku nedaleko Stuttgartu. Je ještě o šest let starší než hřebčín kladrubský (a podle nově objevených historických dokladů se našla ještě starší data tamního chovu koní). Je zaměřen na chov a šlechtění koní arabských, chladnokrevných schwarzwaldských a teplokrevných bádensko-württemberských.

Díky dlouhodobé spolupráci s Asociací evropských státních hřebčínů a hřebčinců se podařilo zapojit nejvýznamnější české chovy do trojnásobné prezentace na velkých jezdeckých dnech (Hengstparade) v Marbachu. Paní ředitelka Astrid von Velsen-Zerweck pozvala všechny tři státní ústavy chovu koní – Kladruby, Písek a Tlumačov a k tomu koně Kinské na jejich podzimní jezdecké slavnosti. O technické a organizační zabezpečení se od počátku stará Alexandra Lotz, tajemnice evropské Asociace.

A tak budou podruhé v historii pozváni čeští koně na území německého hřebčína či hřebčince (poprvé to bylo loni do Redefinu – starokladrubští koně manželů Hyblerových), jestliže v to nepočítáme účast hřebčínských starokladrubských koní v Neustadt Dosse v roce 2005 (ovšem na pozvání Ostsee Quadrille).

Zatím nejlepší propagace starokladrubských koní v rámci Asociace evropských hřebčínů a hřebčinců proběhla v roce 2006 na Mistrovství Evropy ve skákání v Mannheimu. Tehdy se tam vypravilo 8 koní – čtyři vraníci a čtyři bělouši a pod sedlem se zúčastnili největší evropské čtverylky. Dohromady bylo prezentováno 80 plemeníků z deseti státních evropských hřebčínů a hřebčinců.

Pokud byste chtěli přijet obdivovat dvě starokladrubské čtyřky, 4 koně Kinské, 4 chladnokrevné koně z Písku a 2 z Tlumačova, tak se můžete vydat ve dnech 29. 9. (neděle), 3. 10. (čtvrtek) a 6. 10. (neděle). Začátky jsou již od 12 hodin. Do navigace si zadejte Gomadingen, neboť Marbachů je více. Přijeďte se potěšit pohledy na naše i marbašské koně o:).

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je LG. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.