Koně Kinští na známkách

http://eshop.infofila.cz/kone-chlumecky-palomino-17-kc-c-787-za-nominal-6939 znamka-ek2V letošním roce slavíme 200. výročí narození Oktaviána hraběte Kinského. K tomuto jubileu vyšly články a Národní přehlídka koní Kinských byla obohacena o slavnostnější program a sportovní představení koní Kinských. Navíc díky chlumeckému klubu filatelistů vyšly i dvě poštovní známky s motivem koní – chlumeckých plaváků a žluťáků. Členové Svazu chovatelů koní Kinských mají známky i s obálkou prvního dne rezervováné na Hradištku a při jarní valné hromadě (či při jiné příležitosti) si je budou moci pořídit. Ostatní si je mohou zakoupit na poště nebo ve filatelistických prodejnách. Hodnota známky s isabelou je 17,- Kč, s plavákem 13,- Kč. Autorem výtvarného návrhu známek je Peter Oriešek a autorem liniových kreseb je Václav Fajt.

Nechť se Vám dobře píší dopisy a pohledy a ať je zdobí koně Kinští. Vyhlíží velmi dobře. Známky můžete vidět na www.infofila.cz.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je LG. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.