Exkurze za koňmi do západních Čech

Jízdárna ve Světcích u Tachova

Jízdárna ve Světcích u Tachova

Na počátek května 2013 jsem pro vás ráda připravila exkurzi za historií i současností chovu koní na západě naší republiky. První květnový den, který je volný, připadá na středu. Další den ve čtvrtek bude nutné si vzít dovolenou.

Náplní prvního dne bude zastávka u pomníku Šemíka a Horymíra v Neumětelích a pak bude následovat cesta na zámek do Horšovského Týna. Tady máme objednanou speciální prohlídku, která se bude týkat šlechtického rodu Trauttmansdorffů a jejich vztahu ke koním. Na to bude navazovat návštěva v objektech bývalého vojenského hřebčína Hostouň, přičemž nejvíce času strávíme ve Svržně, kde se narodil i legendární kůň T.G. Masaryka Hektor. Navíc se dozvíme informace o přesunu stáda lipicánů v závěru 2. sv. války pod dohledem Pattonových vojáků do Bavorska. V roce 1952 byli koně z vojenského hřebčína z Hostouně převedeni na hřebčín Albertovec.
Středu vyplníme ještě návštěvou opravené Windischgrätzovy jízdárny ve Světcích u Tachova, která prý patří k druhé největší – po vídeňské. V závěru dne se navečeříme v originální restauraci v Chodové Plané a přespíme v hotelu Garni ve Skalné u Františkových Lázní.

Čtvrtek strávíme zajímavou prohlídkou chovu starokladrubských a teplokrevných koní manželů Šimáčkových, kteří jsou navíc pravidelnými organizátory mnoha závodů, včetně mezinárodních soutěží spřežení (soutěž čtyřspřeží je součástí světového poháru spřežení). Následovat bude exkurze do chovu koní Ondřeje Nágra v Mariánských Lázních.

A úplně na závěr si necháme třešničku na dortu – návštěvu dostihového střediska Josefa Váni v Chyši u Karlových Varů. Když budeme mít štěstí, provede nás osminásobný vítěz VP stájemi osobně. Další informace a přihlášku naleznete v popisu exkurze.

Těším se na vaši účast.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je LG. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u „Exkurze za koňmi do západních Čech

  1. Pingback: Cesta za koňmi na západ ČR | Lenka Gotthardová

Komentáře nejsou povoleny.